Usługi monitoringu termowizyjnego

Nasza firma świadczy kompleksowe usługi monitoringu termowizyjnego, w którego skład wchodzi dostawa sprzętu, jego montaż i programowanie oraz szkolenie pracowników w opcji z zapewnieniem obsługi przy kontroli.

Termowizja w walce z COVID-19

Mierzenie temperatury ciała jest najprostszym sposobem na wykrycie gorączki, a jednym z najlepszych sposobów na szybki oraz dokładny pomiar w miejscach gdzie przebywa dużo osób są kamery z funkcją termowizji.

W ostatnich tygodniach temat stał się niezwykle popularny w związku z walką z pandemią COVID-19. W miejscach gdzie styczność ma ze sobą duża liczba osób bardzo łatwo można zakazić się koronawirusem, którego jednym z najczęstszych objawów jest właśnie podwyższona temperatura ciała. Kamery termowizyjne nie chronią co prawda przed zarażeniem, ale są dobrym środkiem prewencyjnym, który pozwala szybko wyeliminować potencjalne zagrożenie.

Minimalizacja ryzyka

Duże przedsiębiorstwa, jak i mniejsze firmy nie mogą pozwolić sobie na długotrwałe przestoje, generujące ogromne straty, spowodowane na przykład objęciem kwarantanną zakładu lub pracowników, którzy mogli mieć styczność z osobą zakażoną. Dlatego też proponujemy Państwu rozwiązanie, jakim jest masowy pomiar temperatury ciała pracowników, które pozwoli zminimalizować ryzyko pojawienia się wirusa w Państwa przedsiębiorstwie.

Pomiar w czasie rzeczywistym

Kamery mające funkcję wykrywania jednocześnie nawet 30 twarzy montowane są przeważnie przy wejściu na obiekt. Pomiar odbywa się bezdotykowo, z odległości min. metra, a wynik w ułamku sekundy jest porównywany z ustawionym wcześniej progiem. W przypadku jego przekroczenia uruchamiany jest alarm, który wskazuje operatorowi systemu osobę z przekroczoną dopuszczalną temperaturą. Nie należy obawiać się przekłamań związanych np. z trzymaniem gorącego napoju – kamera skupia się tylko i wyłącznie na twarzy. W przypadku wykrycia osoby z gorączką należy jak najszybciej wdrożyć procedury bezpieczeństwa, przygotowane na taką sytuację.

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania, chętnie Ci pomożemy. Skontaktuj się z nami

invenio