M&ME (Inżynieria Mechaniki i Procesów Wytwórczych)

INŻYNIERIA MECHANIKI I PROCESÓW WYTWÓRCZYCH

Specjaliści invenio posiadają duże doświadczenie związane z zagadnieniami dotyczącymi projektowania, eksploatacji oraz konstruowania maszyn.

invenio sp. z o.o.
ul. Montażowa 3B,
43-300 Bielsko-Biała, Polska

DOSKONALENIE PROCESÓW PRODUKCYJNYCH

invenio posiada ogromne doświadczenie w opracowywaniu przyrządów i uchwytów niezbędnych w procesach wytwarzania i montażu. Dzięki naszemu wsparciu Klient jest w stanie udoskonalić techniki i procesy produkcyjne.

Znajdujemy rozwiązania

Wiemy jakie pytania zadawać w celu zrozumienia, jakie zasoby i czynności są potrzebne do udoskonalenia procesów, co przekłada się na zwiększenie wartości pracy firmy dzięki usunięciu wad produkcyjnych, optymalizacji procesów i minimalizacji kosztów. Obszary naszej działalności to:

 • Skracanie czasów cykli produkcyjnych, 
 • Wzrost zdolności procesu Cpk, 
 • Szybkie przezbrojenia w oparciu o filozofię SMED, 
 • Wprowadzanie zapobiegania błędom Poka-Yoka, 
 • Zmiany konfiguracji linii produkcyjnych, 
 • Analizy ergonomiczności i jej poprawa, 
 • Narzędzia i przyrządy specjalne.

DORADZTWO TECHNICZNE DLA INSTYTUCJI FINANSOWYCH

Zespoły ekspertów invenio opracowują raporty dla instytucji finansowych w celu zweryfikowania technicznych aspektów projektu kredytobiorcy oraz przeprowadzenia analizy ryzyka projektów inwestycyjnych.

Nasze ekspertyzy zapewniają kompletny pakiet informacji, sprawdzenie zgodności planów z odpowiednimi normami i rozwiązaniami dając gwarancję bezpieczeństwa i przejrzyste propozycje rozwiązań.

PRZYRZĄDY POMIAROWE I SPRAWDZIANY

Oprócz typowego i specjalnego oprzyrządowania produkcyjnego invenio projektuje narzędzia pomiarowe specjalne.

Przykład: Stół pomiarowy do pomiaru elementów o długości do 3025 mm z dokładnością do 0,01 mm. Wraz ze stołem dostarczono klientowi wzorzec do okresowej kalibracji układu pomiarowego.

SPECJALNE UKŁADY NAPĘDOWE

Zakres oferty:

 • Projektowanie i wykonawstwo przekładni zębatych, 
 • Wykonawstwo kół zębatych wszystkich typów, 
 • Odtwarzanie kół zębatych dla potrzeb remontowych, 
 • Konsultacje w zakresie inżynierii przenoszenia mocy

STANOWISKA BADAWCZE

Jesteśmy gotowi do projektowania przemyślanych stanowisk badawczych, wyróżniających się wysokim poziomem zastosowanych rozwiązań, czego przykładem jest stanowisko badawcze do badania kół zębatych stożkowych pod obciążeniem.

Stanowisko to zostało nagrodzone złotym medalem przyznanym na XVI Moskiewskim Salonie Wynalazków i Innowacyjnych Technologii „ARCHIMEDES – 2013”.

 

STANOWISKA MONTAŻOWE

invenio opracowuje konstrukcje stanowisk montażowych do produkcji mało- i wielkoseryjnej, w szczególności dla przemysłu samochodowego. Są one zaprojektowane zgodnie z zasadami ergonomii i „Lean Manufacturing”.

Sprawdzian możliwości

Dodatkowo oprócz stanowisk do montażu, oferujemy urządzenia kontrolne i pomiarowe. Ich zadaniem jest sprawdzanie istotnych funkcji lub geometrii produktu lub komponentu.

Rozwiązywanie problemów

Oprócz usług czysto konstrukcyjnych zajmujemy się również w/w zakresie produkcją maszyn i urządzeń w oparciu o obce narzędziownie. Ponadto świadczymy usługi konsultingowe z zakresu organizacji produkcji i miejsca pracy.

Dzięki naszemu wsparciu przedsiębiorstwa lepiej gospodarują swoimi zasobami, zyskując lepszą efektywność i redukując liczbę problemów występujących w procesie produkcji.

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania, chętnie Ci pomożemy. Skontaktuj się z nami

invenio